Opublikowano Dodaj komentarz

Wyprawa duchowa na BALI „Odnaleźć zaufanie” | BRAK MIEJSC

BALI - Wyprawa duchowa z Jadwigą Nairą
1-13 marca 2024

Bali to nie tylko rajskie plaże i egzotyczna przyroda, to także miejsce, w którym można odnaleźć coś znacznie głębszego – zaufanie. Wyprawa duchowa na tę magiczną wyspę może stać się niezapomnianym doświadczeniem i wskazówką w odkryciu nowego wymiaru zaufania wobec samego siebie, innych ludzi i świata, miłości i swojej intuicji.
Podczas pobytu na Bali, można zanurzyć się w bogatym, duchowym dziedzictwie wyspy. Wizyty w świątyniach, udział w ceremoniach czy medytacja w otoczeniu bujnej przyrody, to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje Bali dla poszukiwaczy duchowej równowagi.
Odnalezienie zaufania zaczyna się od zaufania samemu sobie. Na Bali można odprężyć się, zostawić codzienne życie i nierozwiązanie tematy, które nagromadziły się z powodu braku zaufania do Twoich decyzji. Można też znaleźć czas na refleksję nad własnymi pragnieniami, celami i wartościami. Można zanurzyć się w rytmie życia na wyspie, gdzie czas zdaje się zwalniać.
Zaufanie do innych rozwija się także na Bali, gdzie nawiązujesz przypadkowe spotkania z ludźmi, którym bardzo szybko zaczynasz ufać, przez co odradza się w Tobie intuicja i zaufanie do przypadkowych spotkań, a te z kolei wnoszą w Twoje życie olbrzymią wartość, zaczynasz polegać na tym co czujesz…
Ostatecznie, wyprawa duchowa na Bali może pomóc również w odnalezieniu zaufania wobec świata i jego naturalnych procesów „budzenia się”, ponieważ czasem wątpimy, że to, co się dzieje w danym momencie jest dla nas dobre. Czasem to, co dzieje się na świecie wydaje nam się, że nie ma sensu, wpadając w coraz większe zwątpienie, a czasami to właśnie tą drogą jest zaufanie…
Piękno przyrody, mistyczne krajobrazy, i duchowe tradycje wyspy przypominają nam, że jesteśmy częścią większego planu. To miejsce, gdzie można poczuć harmonię między człowiekiem a naturą.
Wszystko to sprawia, że Bali staje się idealnym miejscem na odnalezienie zaufania – zarówno sobie, innych, jak i w samym życiu. To podróż, która może otworzyć nowe drzwi do głębszego zrozumienia siebie i świata, a jednocześnie pozwoli cieszyć się magią tej wyjątkowej wyspy.
 
🥥 Informacje szczegółowe:
Wyjazd odbywa się w niezwykłym czasie, w którym na wyspie obchodzone są najważniejsze święta – Galungan, obchody Kuningan i dzień ciszy Nyepi. Będziesz miał/a zatem unikalną okazję uczestniczyć w lokalnych ceremoniach i poczuć magię Bali.
🥥 Najważniejsze punkty programu:
balijskie świątynie: Uluwatu, Tirta Empul, Gunung Kawi, Pura Besakih, Pura Ulun Danu, pałace wodne, degustacja lokalnej kawy i herbaty, tropikalna dżungla pełna rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest, trekking na górę Batur, malowniczy wodospad Sekumpul, tarasy ryżowe Tegalalang, relaks na plaży.
Medytacje z Jadwigą są spontaniczne i odbywają się z momentum.
 
 
🗓️ HARMONOGRAM WYPRAWY:
 
🛕 Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie z przedstawicielem organizatora 2,5 h przed odlotem. Wylot na wyspę Bali (Denpasar) – z 1 lub 2 przesiadkami.
 
🛕 Dzień 2
Przylot na Bali. Pierwsze zetknięcie z balijską kulturą czeka nas już na lotnisku wybudowanym w lokalnym stylu i pełnym orientalnych posągów. Już na samym początku naszej wyprawy poczujemy się wyjątkowo!
Zakwaterowanie w hotelu w południowej części wyspy nad samym morzem, który będzie naszą bazą wypadową na kolejne dni na wyspie.
Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja powitalna.
 
🛕 Dzień 3
Po śniadaniu relaks na plaży.
Medytacja powitalna.
Chętni będą mogli wybrać się na plażę w miejscowości Kuta i wziąć udział w lekcji surfingu z instruktorem (opcja fakultatywna, koszt ok. 15 USD) lub po prostu odpoczywać zażywając orzeźwiających kąpieli w oceanie. Przy plaży w Kucie znajduje się ośrodek ochrony żółwi morskich, być może będziemy mieć szczęście i uda nam się wypuścić małego żółwika do morza!
Późnym popołudniem wybierzemy się do świątyni Uluwatu znajdującej się na czubku stromego klifu na południu wyspy, aby obejrzeć pokaz balijskiego tańca.
 
🛕 Dzień 4
Dzisiaj wybierzemy się na jedną z dzikich plaż ukrytych pośród klifów i mało znaną wśród turystów, za to dobrze znaną doświadczonym surferom przyjeżdżającym tu z całego świata!
Dzień spędzimy relaksując się na leżakach, popijając sok z kokosa i podziwiając piękne widoki.
 
🛕 Dzień 5
Dzisiaj opuścimy nadmorskie klimaty i przeniesiemy się w głąb wyspy – do urokliwego miasteczka Ubud, położonego pośród tarasów ryżowych.
Po południu wybierzemy się na spacer do tropikalnej dżungli pełnej rozbrykanych małp – Ubud Monkey Forest i na spacer uliczkami miasta.
 
🛕 Dzień 6
Od rana weźmiemy udział w lekcji przygotowywania tzw. offeringów, czyli małych prezentów dla duchów wyspy. Nauczymy się wyplatać koszyczki z liści bananowca i dowiemy się co składa się duchom.
Wizyta na plantacji kawy Kopi Luwak. Okazja do spróbowania najdroższej kawy świata, ale i poznania smutnej historii luwaków wykorzystywanych do jej produkcji.
Następnie wizyta na malowniczych tarasach ryżowych w Tegalalang. Spacer pośród pól i okazja do skorzystania ze słynnych huśtawek z widokiem (opcja dodatkowo płatna ok 10 USD).
Tegalalang – tarasy ryżowe
Niedaleko miasta Ubud, w miejscowości Tegalalang rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki.
Przejazd do świątyni Tirta Empul, w której chętni będą mogli przejść rytuał oczyszczenia w wodach świętego źródła razem z pielgrzymującymi do tego miejsca Balijczykami. W tej świątyni złożymy również w ofierze offeringi, które przygotowaliśmy samodzielnie rano.
Jeśli starczy nam czasu i sił odwiedzimy również świątynię Gunung Kawi – spokojne i ciche miejsce ukryte wśród tarasów ryżowych.
 
🛕 Dzień 7
Poranne wejście na górę Batur (ok 2h piesza wycieczka), skąd będziemy podziwiać piękny widok na wyspę, górę Agung, zielone pola i wioski oraz krater jeziora Batur.
Śniadanie na szczycie.
(Uwaga – nie jest to wejście nocne ze wschodem słońca na szczycie. Za dodatkową opłatą można dołączyć do takiej wycieczki).
Po zejściu ze szczytu przejazd do najważniejszej i największej świątyni na wyspie – Pura Besakih, znajdującej się na zboczach wulkanu Agung. Świątynia składa się z dziesiątek mniejszych świątyń położonych tarasowo.
Po południu czas na odpoczynek po trekkingu i samodzielną eksplorację uliczek magicznego Ubud, pełnego maleńkich przydomowych świątyń i urokliwych sklepów z lokalnym rękodziełem.
 
🛕 Dzień 8
Dalsze poznawanie Bali podczas całodziennej wycieczki. Wizyta w świątyni w jaskini nietoperzy – Pura Goa Lawah oraz w Pałacach wodnych – Ogrodzie Wodnym w Ujung i Tirta Gangga.
 
🛕 Dzień 9
Tego dnia w planie mamy wycieczkę pod jedne z najbardziej malowniczych wodospadów na wyspie – wodospadów Sekumpul, będących najczęściej uwiecznianym miejscem na Bali.
Po południu przejazd do świątyni Pura Ulun Danu (zdjęcie z prawej strony) położonej na jeziore Beratan. Świątynię można podziwiać z brzegu lub podpływając łódką (opcja dodatkowa).
Dziś kończą się trwające przez ostatnie kilka dni, jedne z najważniejszych świąt na Bali – Galungan oraz kończący obchody – Kuningan.
Musimy liczyć się z tym, że celebracje i pochody mogą utrudniać poruszanie się po wyspie i możemy nie mieć możliwości dojazdu do świątyni Pura Ulun Danu.
Za to na pewno dołączymy do tradycyjnych ceremonii modlitewnych z Balijczykami, odwiedzając lokalne świątynie w Ubud, aby złożyć modlitwy i prezenty duchom przodków. To doskonały sposób, aby okazać szacunek wobec lokalnej kultury i doświadczyć duchowej strony Bali.
Galungan
Galungan to czas, kiedy niebo nad Bali wypełnia się radosnymi dzwonkami i kolorowymi dekoracjami. Święto ma przywrócić równowagę pomiędzy światem materialnym a duchowym. Jeśli szukasz inspiracji do podróży, Galungan na Bali to doskonały moment, aby spróbować naprawdę zrozumieć Bali i jego magię. Balijczycy wierzą, że w Galungan duchy przodków wracają na ziemię. Ulice ozdobione są pięknymi „penjorami,” – ozdobami z bambusa, liści palmowych i kolorowych kwiatów, na których zawieszone są ofiary. Penjory ustawiane są wzdłuż dróg, tworząc unikatowe dekoracje, od razu kojarzące się z Bali.
Rodziny spotykają się, aby razem modlić się i podarować posiłki swoim przodkom. Wspólnie odwiedzają świątynie i uczestniczą w uroczystych procesjach, co składa się na atmosferę jedności i radości.
 
🛕 Dzień 10
Poranna lekcja jogi z lokalnym masterem.
Po południu chętni będą mogli wziąć udział w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych (np. rafting, lekcja gotowania) lub poświęcić go na medytację czy zakup pamiątek. Ubud jest idealnym miejscem na “buszowanie” po straganach i sklepach i poszukiwanie oryginalnego rękodzieła.
Polecamy też odwiedzić jeden z wielu salonów spa i odnowy biologicznej i skorzystać z balijskiego masażu całego ciała.
 
🛕 Dzień 11
Dziś nastąpi dzień ciszy – Nyepi, jedyny taki dzień w roku i unikalny w skali świata.
Bali na co dzień tętni życiem, jednak w dniu święta Nyepi staje się oazą spokoju. Czas wtedy zwalnia, a otaczający świat zamiera w ciszy. Nyepi na Bali to nie tylko święto – to podróż w głąb duszy tej magicznej wyspy.
Nyepi to dzień pełny ciszy i refleksji. To czas, gdy cała wyspa Bali wyłącza światło, nie używa żadnych urządzeń elektronicznych i wszyscy skupiają się na spokoju i wewnętrznej harmonii. To prawdziwa odskocznia od zgiełku codziennego życia. Sklepy są zamknięte, a ulice zablokowane dla pochodów. To również czas, w którym złe duchy opuszczają wyspę. Dlatego wieczorem poprzedzającym Nyepi odbywa się ceremonia o nazwie „Melasti,” podczas której mieszkańcy przynoszą swoje ofiary do morza, aby oczyścić się z negatywnej energii.
Nyepi to więcej niż niesamowite doświadczenie kulturowe i lekcja na temat wierzeń balijskich. Odcinając się od telefonów, Internetu i prądu razem z mieszkańcami możemy głębiej poczuć ducha wyspy.
W tym dniu dostosujemy się do wierzeń mieszkańców wyspy i spędzimy go w ciszy medytując lub przy basenie z książką.
 
🛕 Dzień 12
Rano pożegnamy się z Ubud i wyruszymy na całodniowy relaks na jednej z piękniejszych prywatnych plaż na Bali.
Tutaj będziemy mieli okazję zaznać trochę luksusu w komfortowym klubie plażowym i przy okazji cieszyć się niesamowitymi widokami na okoliczne klify. Okazja do kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub eksploracji okolicy kajakiem.
Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska.
 
🛕 Dzień 13
Wylot z wyspy w nocy – lot do Warszawy z 1/2 przesiadkami. Powrót 14 marca
Zakończenie pięknej przygody.
 
🥥 CENA:
• Bilety lotnicze Warszawa – Bali i powrót – ok. 5300 zł (czekamy na finalne potwierdzenie ceny)
• Wyprawa – 9800 zł
 
🥥 HARMONOGRAM PŁATNOŚCI:
• 3000 zł – płatne po zapisie
• ok. 5300 zł – bilet lotniczy płatny do 19.12.
• 6800 zł – płatne do 15.02.2024
 
🥥 CENA OBEJMUJE:
– zakwaterowanie w południowej części wyspy nad morzem w hotelu o standardzie 3/4* z basenem (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 5 dób hotelowych
– zakwaterowanie w Ubud w hotelu o standardzie 3/4* z basenem (pokoje dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją) – łącznie 6 dób hotelowych
– częściowe wyżywienie: 10x śniadanie w dniach 3-12, 1x kolacja powitalna
– wszystkie wymienione w planie transfery: klimatyzowane prywatne minibusy udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach
opiekę polskojęzycznego pilota od dnia przylotu na Bali do dnia wylotu
– ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie)
 
🥥 CENA NIE OBEJMUJE:
przelotu na trasie Warszawa – Indonezja (Bali) – Warszawa (obecna cena dobrego lotu to 5300 PLN/os)
wizy turystycznej on arrival wyrabianej na lotnisku w Indonezji (500.000 IDR, czyli ok. 35 USD – każdy uczestnik wyjazdu robi to na miejscu indywidualnie)
wycieczek dodatkowych niezawartych w planie,
wydatków osobistych
biletów wstępu do atrakcji wymienionych w planie (130 USD)
wyżywienia – poza wymienionym powyżej (ok. 170 USD na cały wyjazd)
 
🥥 Dane do wpłaty:
Nr konta 45 1050 1012 1000 0090 3184 0029
(podając w tytule przelewu: imię i nazwisko, BALI)
FUNDACJA TY I WSZECHŚWIAT
Uwaga: Dopiero wpłata zadatku (bezzwrotnego) gwarantuje miejsce.
 
 
Więcej o projekcie Ty i Wszechświat, o mnie oraz innych moich projektach duchowych na:
❤ http://jadwiganaira.com/
❤ https://bit.ly/YouTubeTYiWSZECHSWIAT
Kontakt:
📞 tel. 534530858
📧 tyiwszechswiat@gmail.com
Centrum Ty i Wszechświat
 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *