Opublikowano Dodaj komentarz

Warsztat Uzdrowienie/Nadwaga- Online

💚 WARSZTAT UZDROWIENIE/NADWAGA- ONLINE 💚
Twoje Ciało mówi językiem naszej świadomości -wystarczy posłuchać.
Twoje ciało mówi do Ciebie.
To sygnały płynące głęboko z Ciebie.
Prawdziwy wgląd w psychologiczną przyczynę „choroby” dolegliwości lub bólu jest kluczem do wyzdrowienia i wzrostu. ZROZUMIENIE I USŁYSZENIE SIEBIE.
To, co nazywamy „chorobą” i bólem, jest objawem wewnętrznej dysharmonii, wskazuje na to, że czegoś nie widać, coś lekceważymy, że czegoś nie zauważono świadomie w odniesieniu do własnego samopoczucia.
Warto zrozumieć i uzyskać wgląd i zrozumieć siebie. Nauczyć się komunikowania ze sobą i odbierania bodźców poprzez ciało we właściwy sposób, a następnie wprowadzić go w życie.
Usunąć przyczynę, zrozumieć siebie, a przede wszystkim potraktować swoje ciało dobrze, bo ciało jest świątynia Twojej Duszy – wtedy symptom zniknie.
Niemniej jednak, chodzi o to, by nie wykluczać wszystkich innych naturalnych lub medycznych pomocy, lecz wspomagać i zaufać swojej naturze…
Często słyszymy przekonania… odpowiedź tego typu – „tą dolegliwość miała mama, więc musi mieć córka”. Ważne jest, aby człowiek żył według siebie, żeby wierzył w siebie, żeby miał odwagę być szczerym wobec siebie. Żeby siebie rozumiał.
☀ Temat jaki poruszymy na tym spotkaniu: NADWAGA ☀
Otyłość – Klucz Samowyzwolenia.
CIAŁO jest odnośnikiem programu przetrwania. Istnieją w Nas podświadome wewnętrzne konflikty, które powodują otyłość.
Odrzucenie – mama zbyt wcześnie idzie do pracy, bądź nie daje dziecku tego, co potrzebuje. Porzucenie, oddanie do adopcji bądź po narodzinach inkubator, oddalenie się od partnera.
Ochrona – muszę się chronić przed nadużyciami uczuciowymi, cielesnymi. Atak sami na siebie – samokrytyka – jak ja wyglądam, nie jestem ładna, praca nad samoakceptacją.
Brak – brak tego, czego potrzebujemy. Brak miłości, zrozumienia, szacunku, czułości od rodziców, partnera.
Brak pieniędzy- biedni rodzice, ciągła ciężka mozolna praca, strach nawet głód.
Bycie w trybie walki – cierpię z tego powodu, że nie mam dobrej komunikacji z mężem, dziećmi rodziną… Albo zaakceptuję taką sytuację i przestanę walczyć, albo rozwiążę konflikt w sposób praktyczny, czyli na przykład rozstanę się z partnerem. Aby być zdrową, muszę zacząć być sobą, wyrażać siebie i bronić swojej niezależności. Nie mogę udawać, że jest wszystko w porządku, gdy cierpię w milczeniu.
Nadwaga męska i żeńska
Na poczucie samotności możemy reagować otyłością, jednak natura bierze tutaj również pod uwagę płeć.
Tycie „po męsku” to właśnie przybieranie na wadze w celu bycia większym, groźniejszym, bo wtedy łatwiej mi przetrwać jako samcowi. Łatwiej pokonać przeciwnika, obronić rodzinę, odstraszyć nieprzyjaciół.
Tycie „po żeńsku” wygląda trochę inaczej. Wyobraźmy sobie kobietę, która cierpi z powodu samotności (co w żeńskiej energii oznacza brak partnera). Kobiety w dzisiejszych czasach dążą do szczupłej sylwetki, chcą podobać się mężczyznom, a często kończy się to tragicznie. Spadająca samoocena i niskie poczucie własnej wartości prowadzić mogą nie tylko do problemów psychicznych i emocjonalnych, ale też fizycznych. Niestety czasami nawet głodówki i sport nic nie dają, a waga zamiast spadać, to jeszcze rośnie.
Nie żyj zgodnie ze światem zewnętrznym, a zgodnie z Twoją najgłębszą Naturą. Tylko wtedy, gdy nie okłamujesz siebie, na przykład przez dostosowanie się do jakiejś normy, ponieważ i dopóki odpowiadasz sama sobie, jesteś sobie wierna, Twoje ciało będzie idealne. Bycie prawdziwym, zadbanie o Twoją podstawę, grunt pod stopami, pożegnanie strachu i poczucie bezpieczeństwa są kluczem do idealnego Ciała.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *